ТОП-5 ТУРИСТИЧНИХ ЦІКАВИНОК ВІННИЧЧИНИ

thumbnail

Українська земля надзвичайно багата. Історія, культура, звичаї та традиції, – це наш унікальний спадок, який потрібно вивчати та берегти. Редакція “ДИВИ” буде розповідати Вам про найцікавіші та найбільш захоплюючі місцини рідної землі. Читайте щотижня   ТОП-5 цікавинок країни. А розпочинаємо із рідної Вінниччини. 


Єдиний в Україні Музей хліба під відкритим небом

Колорит українського побуту, землеробський реманент та історія хліба з прадавніх віків і до сьогодення, – усе це  чекає на Вас у селі Білопілля Козятинського району. Унікальним експонатом музею є п’ятнадцятиметровий «Вітряк», що зберігся ще з ХVІІІ століття. До речі, діючий і нині. За потреби на ньому і сьогодні можна змолоти борошна. Історичний млин-вітряк є символом Козятинщини, і, навіть, зображений на гербі краю.

В Музеї  хліба  знають історію кожного буханця. Наприклад, хліб для космонавтів, –  це мініатюрні буханці по 4,5 грамів (саме стільки відкушує людина). Випічка одного такого хлібця триває 6-8 хвилин. Тут Вам розкажуть: щоб вибити один сніп – потрібно вдарити ціпком 36 разів. А щоб спекти  один буханець хліба потрібно змолоти 10 000 зернин.

Місце сили та енергії – магічна Буша 

Замкова вежа, дохристиянський храм, знахідки Трипілля та урочище Гайдамацький Яр –  усе це потужні місця сили та енергії. Мабуть, стільки пам’яток, знахідок та цікавинок як у Буші Ямпільського району, – не знайдеться в жодному селі України. І це без перебільшень. Сотні кам’яних скульптур тут повсюди, куди не глянь. Таємницю віків  зберігає унікальний дохристиянський храм. Його найбільша цінність –  досі не розгаданий наскельний рельєф. 

У XVII столітті Буша була великим містом-фортецею. Тоді її називали «Малим Кам’янцем» або «Орлиним гніздом». Втім, після нападу польсько-шляхетського війська, від фортеці залишилася єдина вежа, що стоїть тут і сьогодні. 

Село Стіна – “маленькі Карпати” Вінниччини

Розкішна природа, мальовничі хатинки, паркани з каміння та горби й скелі. Не дивно, що село Стіна Томашпільського району туристи та місцеві порівнюють з Карпатами. Тут на Вас чекають особливі традиції краю, зокрема, унікальна стінянська “чорна” вишивка. На околиці села –  стародавня церква та козацьке кладовище. 

Нині у Стіні молодь активно розвиває сільський туризм, зокрема, 14-15 вересня тут відбудеться Міжнародний фестиваль досвідної освіти та традиційної культури. 

Оксанівка – село, що рятують бабусі

Село Оксанівка Ямпільського району розкинулося уздовж широкого Дністра на кордоні з Молдовою. Тут живе близько п’ятдесяти осіб, і переважно це люди похилого віку. Проте, вони вирішили не здаватися і активно розвивають у селі зелений туризм. 

Тут для Вас проведуть екскурсію таємничими печерами, влаштують підйом на Мохнату гору, звідки відкриваються неймовірні краєвиди сусідньої Молдови. А також організують незабутні вечорниці та перформанс місцевого сватання.

Стара Прилука,  –  тут досі шукають золоту ляльку

Чимало легенд про таємні скарби палацу Мерінга, ходять у селі Стара Прилука Липовецького району. І не даремно, – кажуть місцеві, адже дійсно, була історія, коли під час ремонту резиденції, у стіні було знайдено портрет власника маєтку, персидські килими та золоті монети. Все це передали до музею, а будівельне сміття викинули. Одного разу, неподалік сільського смітника, місцева бабуся випасала худобу, і побачила там щось дуже блискуче. Як виявилося, то були золоті монети, що сяяли після дощу. А ще, розповідають у селі, в палаці схована золота лялька, яку приїздила з-закордону шукати правнучка Мерінга, втім, через небажання ділитися частиною коштовної знахідки, – відмовилася показати місце схованки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back To Top